Aktualności

Rekordowy budżet Mazowsza na 2008 rok

2007.12.20 00:00

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: JakubWojna

Przyszłoroczny budżet jest największym dotychczasowym budżetem Mazowsza. Łączna kwota wydatków wynosić będzie prawie 3,4 mld zł, z czego aż 34,3 proc. przeznaczono na inwestycje. Najwięcej środków zaplanowano na: transport i łączność – 1,2 mld zł. Na ochronę zdrowia i działania z zakresu polityki społecznej przeznaczono łącznie ponad 281 mln zł. Kolejne 70 mln zł na ten cel zapisano w rezerwie celowej. Na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego zarezerwowano natomiast 178 mln zł, a na oświatę i wychowanie – 148,5 mln zł.

Dziś, na XV posiedzeniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego III kadencji, radni województwa przyjęli budżet Mazowsza na 2008 rok.

Wyniesie on 3,3 mld zł i będzie większy o przeszło pół mld zł od tegorocznego, który pod koniec roku wyniósł 2,9 mld zł. Dzięki tej sytuacji możliwe będzie przeznaczenie większych środków na inwestycje, które obejmą aż 34,3 proc. środków.

- Przyszłoroczny budżet jest z całą pewnością prorozwojowy. W związku z organizacją Euro 2012 dodatkowe fundusze zostaną przeznaczone na infrastrukturę drogową i kolejową. Na ten cel przeznaczonych zostanie 420 mln zł więcej, aniżeli przed rokiem – powiedział Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik.

- Niestety wzrost dotyczy również tzw. janosikowego. W przyszłym roku Mazowsze odda na ten cel aż 708,5 mln zł. Jest to druga co do wielkości pozycja w budżecie. W tym roku do budżetu państwa Mazowsze wpłaciło 642,3 mln zł – dodał Skarbnik Województwa Mazowieckiego, Marek Miesztalski.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 75 kB, Liczba pobrań: 367, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1239

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.