Aktualności

Wręczenie nagród Marszałka Woj. Mazowieckiego dla mazowieckich sportowców i trenerów pracujących w sporcie dzieci i młodzieży za osiągnięcia w 2003 roku.

2003.12.22 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

W dniu 18 grudnia 2003 r. w Klubie Olimpijskim w Warszawie Marszałek Woj. Mazowieckiego Adam Struzik wręczył nagrody mazowieckim sportowcom i trenerom, którzy osiągnęli w 2003 najlepsze wyniki oraz promowali sport i kulturę fizyczną na Mazowszu. Wyróżnionych zostało 13 zawodników oraz 23 trenerów i instruktorów. Nagrody otrzymali:

ZAWODNICY:
 1. Otylia Jędrzejczak – pływanie, klub AZS Uniwersytetu Warszawskiego
  Mistrzostwo Świata seniorów na dystansie 200 m stylem motylkowym oraz Wicemistrzostwo Świata seniorów na dystansie 100 m stylem motylkowym.
 2. Katarzyna Szotyńska – żeglarstwo, klub AZS Uniwersytetu Warszawskiego
  Mistrzostwo Świata w klasie laser radial, Mistrzostwo Europy w klasie laser radial.
 3. Bernard Marszałek – sporty motorowodne, klub Polonia Warszawa.
  Mistrzostwo Świata seniorów w klasie 350.
 4. Zofia Klepacka – żeglarstwo, klub Yacht Klub Polski Warszawa.
  Mistrzostwo Świata seniorów w windsufingu lodowym, Młodzieżowe Mistrzostwo Świata w klasie mistral, Młodzieżowe Mistrzostwo Europy w klasie mistral.
 5. Joanna Paprocka – taekwondo ITF, klub Lotos Chotomów.
  Drużynowe Mistrzostwo Świata i indywidualnie Mistrzostwo Europy.
 6. Dorota Staszewska - żeglarstwo, klub AZS Uniwersytetu Warszawskiego.
  Wicemistrzostwo Świata seniorów oraz Mistrzostwo Europy w formule windsurfing.
 7. Wojciech Brzozowski – żeglarstwo, klub MOS Warszawa.
  Drugie Wicemistrzostwo Świata w formule windsurfing.
 8. Kamil Kuczyński – kolarstwo, klub Cyklista Żyrardów.
  Wicemistrzostwo Świata juniorów w „scratchu” i sprincie olimpijskim oraz Mistrzostwo Europy w sprincie olimpijskim oraz Wicemistrzostwo Europy na dyst. 1 km .
 9. Aleksandra Socha – szermierka, klub AZS AWF Warszawa.
  Drugie Wicemistrzostwo Świata w szabli.
 10. Adam Ginter – kajakarstwo, klub Spójnia Warszawa.
  Drugie Wicemistrzostwo Świata w klasie c 4 na dystansach 500 i 1000 m.
 11. Ewelina Pruszko – zapasy kobiet, klub Gwardia Warszawa.
  Wicemistrzostwo Świata seniorów w kat. 67 kg, Druga Wicemistrzyni Europy w kat. 67 kg .
 12. Paulina Boenisz – pięciobój, klub Legia Warszawa
  Drugie Wicemistrzostwo Europu seniorów indywidualnie oraz Wicemistrzostwo Świata drużynowo.
 13. Tadeusz Drzazga – podnoszenie ciężarów, klub Mazovia Ciechanów.
  Drugie Wicemistrzostwo Europy w kat. do 94 kg .


TRENERZY:
 1. Paweł Słomiński - trener pływania. Jego podopieczna Otylia Jędrzejczak to tegoroczna Mistrzyni i Wicemistrzyni Świata.
 2. Bartłomiej Szotyński - trener żeglarstwa. Wychowawca Katarzyny Szotyńskiej Mistrzyni Świata i Europy w klasie laser radial.
 3. Waldemar Marszałek - były zawodnik a obecnie szkoleniowiec w sportach motorowodnych. Trener tegorocznego Mistrza Świata w klasie 350.
 4. Witold Nerling – szkoleniowiec żeglarstwa. Jego podopieczna Zofia Klepacka to aktualna Mistrzyni Świata w windsurfingu lodowym oraz Młodzieżowa Mistrzyni Świata i Europy w klasie mistral.
 5. Tomasz Szczepaniuk– trener taekwondo, wychowawca Joanny Paprockiej, złotej medalistki Mistrzostw Świata i Europy.
 6. Grzegorz Ratajczak – trener kolarstwa. Jego podopieczny Kamil Kuczyńki to aktualny Wicemistrz Świata i Mistrz Europy w sprincie olimpijskim w kat. juniorów.
 7. Marian Brzozowski – wychowawca wielokrotnego Mistrza Świata i Europy w windsurfingu – Wojciecha Brzozowskiego.
 8. Andrzej Staszewski – wychowawca aktualnej Mistrzyni Świata w formule windsurfing Doroty Staszewskiej.
 9. Jurij Szyczkow – jeden z najlepszych płockich trenerów pływania. Jego podopieczni Wojciech Bziuk, Jakub Dobies , Katarzyna Kowalczyk, to tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski juniorów oraz finaliści i medaliści Mistrzostw Polski seniorów.
 10. Wojciech Adamek – trener pływania. Prowadzi w Płocku grupę dzieci 13-letnich, spośród których Artur Kowalski to tegoroczny zimowy Mistrz Polski juniorów na dystansie 200 m kraulem.
 11. Stanisław Nisztor – szkoleniowiec lekkiej atletyki w Powiatowym Zrzeszeniu LZS w Płocku. Jego podopieczni na tegorocznych Mistrzostwach Mazowsza młodzików zdobyli medale w skoku wzwyż, w biegach przełajowych, w chodzie sportowym, w biegach sprinterskich.
 12. Kazimierz Zięcina – trener lekkiej atletyki w WLKS Siedlce. Szkoleniowiec kadry wojewódzkiej juniorów młodszych. Wychowawca medalistów halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych.
 13. Józef Maciejczak – trener zapaśników w klubie „Platan” Borkowice. Jego podopieczne w tegorocznych Mistrzostwach Polski seniorek zdobyły 3 medale, w tym 1 złoty oraz 7 medali Mistrzostw Polski juniorek. Zawodnicy zaś mogą się poszczycić 5 medalami Mistrzostw Polski seniorów i juniorów.
 14. Józef Trześniewski – trener Łuczniczego Klubu Sportowego Radom. Zawodnicy przez niego trenowani to tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski Juniorów, Pucharu Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i europejskich zawodów z cyklu Grand Prix.
 15. Mieczysław Mierzejewski – szkoleniowiec bokserów w Uczniowskim Międzyszkolnym Klubie Sportowym „Victoria” w Ostrołęce. W Klubie prowadzi cztery grupy wiekowe zawodników: młodzików, kadetów juniorów i młodzieżowców. Aktualnie 5 jego podopiecznych jest w kadrze Polski kadetów i juniorów.
 16. Arkadiusz Chełmiński – trener II klasy piłki ręcznej. Od wielu lat pracuje w Miejskim Klubie Sportowym „Jurand” w Ciechanowie. Pracuje z młodzieżą w przedziale wiekowym młodzik – junior. W tegorocznych Mistrzostwach Polski prowadzony przez niego zespół zajął 5 miejsce w kategorii młodzików.
 17. Wojciech Gesek – szkoleniowiec podnoszenia ciężarów. Trenowani przez niego zawodnicy Tadeusz Drzazga i Arkadiusz Smółka to medaliści tegorocznych Mistrzostw Europy.
 18. Andrzej Duriasz – trener sekcji wioślarskiej w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Warszawie. W bieżącym roku jego zawodniczki Katarzyna Witek i Marta Dziurzyńska w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyły złoty medal.
 19. Jan Sochacki – trener tenisa stołowego w Stowarzyszeniu Sportowym Osób Niepełnosprawnych „Start” w Siedlcach. Trenowani przez niego niepełnosprawni zawodnicy na tegorocznych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym zdobyli 8 medali w tym 2 złote. Posiadają także tegoroczny tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski.
 20. Sławomir Malanowski – instruktor żeńskiej piłki nożnej w Uczniowskim Klubie Sportowym przy Gimnazjum w Mochowie w pow. sierpeckim. Prowadzona przez niego drużyna w tegorocznej edycji ogólnopolskiego turnieju „Piłkarska kadra czeka” zajęła 3 miejsce.
 21. Bogdan Kulik – instruktor piłki nożnej w Ludowym Klubie Sportowym „Orkan” Lelice. Trenowana przez niego drużyna jest liderem Ligi Okręgowej OZPN Płock.
 22. Zygmunt Klepacki – trener podnoszenia ciężarów w Uczniowskim Ostrowskim Ludowym Klubie Atletycznym. Tegoroczne sukcesy jego podopiecznych to srebrny medal Mistrzostw Europy juniorów, srebrny medal Mistrzostw Polski seniorów, złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
 23. Marek Mierzejewski – trener lekkiej atletyki w Ostrołęckim Klubie Lekkoatletycznym. Jego zawodnik Tomasz Matuciak to tegoroczny Mistrz Polski w skoku w dal. Jest też członkiem kadry olimpijskiej. Zawodniczka Katarzyna Jaworska to srebrna medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.

Liczba wyświetleń: 882

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.