Aktualności

Inwestycje w powiecie wołomińskim

2008.07.14 00:00 , aktualizacja: 2012.06.06 15:52

Autor: Karol Czarnogórski, Starostwo Powiatowe w Wołominie, Wprowadzenie: MRyszkowski

10 lipca br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami władz samorządowych z terenu powiatu wołomińskiego.

Głównym tematem spotkania było omówienie możliwości pozyskiwania funduszy europejskich. Marszałek Adam Struzik poinformował zebranych o programach realizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, w ramach których o dofinansowanie mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego. Dodał, że wkrótce uruchomione zostaną pierwsze konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Uczestnicy spotkania zainteresowani byli dofinansowaniem inwestycji gminnych w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza. Jest to unikatowy program pomocowy w skali kraju. Dzięki niemu modernizowane są m. in. drogi, obiekty sportowe i oświatowe, inwestycje dotyczące budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Kwoty przekazywane na realizację programu pochodzą w całości ze środków własnych województwa.

Marszałek Adam Struzik zapoznał się ze stanem realizacji obecnie prowadzonych inwestycji, które zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, m.in. z budowanym nowym mostem na rzece Rządzy w Kraszewie. Inwestycja była konieczna ze względu na bezpieczeństwo przejeżdżających. Nowy most dostosowany będzie do rosnącego ruchu drogowego, znajdzie się na nim także miejsce na chodnik i ścieżkę rowerową. Dofinansowanie inwestycji z Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza na rok 2008 Komponent A – Mazowiecki Instrument Wsparcia Rozwoju Powiatowej Infrastruktury Drogowej wyniosło 1 mln zł.

Liczba wyświetleń: 714

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.