Aktualności

Nowe możliwości leczenia chorób nowotworowych

2008.07.14 00:00 , aktualizacja: 2012.06.06 15:41

Autor: Anna Świerk, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: MRyszkowski

11 lipca br. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz spotkał się z prezesem amerykańskiej firmy OPTIVUS Technology Inc Jonem Slaterem.

Celem spotkania było omówienie możliwości ewentualnej budowy na terenie Województwa Mazowieckiego pierwszego poza USA centrum leczenia nowotworów przy użyciu unikalnej techniki protonowej.

Przedstawiciele firmy OPTIVUS zaprezentowali zalety metody protonowej oraz dokonali porównania z tradycyjną metodą leczenia promieniami Roentgena. Z porównań wynika, iż leczenie za pomocą strumienia protonowego jest skuteczniejsze (nawet do 90% wyleczalności), trwa znaczenie krócej, jest bardziej ekonomiczne oraz minimalizuje efekty uboczne.

Zdaniem prezesa firmy OPTIVUS Mazowsze jest odpowiednim regionem dla tego typu inwestycji z uwagi na swe centralne położenie, dynamiczny rozwój i infrastrukturę oraz wykwalifikowany personel medyczny i techniczny.

Podczas spotkania Członek Zarządu Waldemar Roszkiewicz poinformował zebranych o planach modernizacji Szpitala Bródnowskiego, w tym także powołania oddziału leczenia onkologicznego.

Liczba wyświetleń: 416

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.