Aktualności

Nowa inwestycja samorządu województwa i miasta Mińsk Mazowiecki

2008.07.17 00:00 , aktualizacja: 2012.06.06 14:04

Autor: Mirosław Krusiewicz, Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu, Wprowadzenie: JakubWojna

Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z miastem Mińsk Mazowiecki będą realizować inwestycję z przeznaczeniem na siedzibę Biblioteki Publicznej oraz filii Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach. Na ten cel z budżetu województwa wyasygnowano kwotę 3 mln zł.

Partnerskie porozumienie w tej sprawie podpisali 17 lipca br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz oraz Burmistrz Mińska Mazowieckiego Zbigniew Grzesiak.

Obecnie filia Biblioteki Pedagogicznej, która jest placówką wchodzącą w strukturę Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach, korzysta z pomieszczeń internatu Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Obiekt, stanowiący własność powiatu mińskiego znajduje się na peryferiach miasta, jest w złym stanie technicznym i wymaga pilnego remontu.

W maju 2007 roku burmistrz Mińska Mazowieckiego zwrócił się do marszałka województwa z propozycją wspólnej realizacji budowy budynku biblioteki miejskiej z przeznaczeniem jednej czwartej powierzchni użytkowej na bibliotekę pedagogiczną z możliwością korzystania z całej powierzchni ogólnej budynku. Zarząd Województwa Mazowieckiego przychylnie odniósł się do tej propozycji. Zadanie zostało ujęte w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym Samorządu Województwa Mazowieckiego na lata 2008-2010 cz. IV „Oświata” pn. „Budowa w Mińsku Mazowieckim lokalu filii Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach”.

Nowy trzykondygnacyjny obiekt stanie przy Placu Kilińskiego w Mińsku Mazowieckim, będzie miał formę zwartej bryły o powierzchni użytkowej 2 254,9 m².

Liczba wyświetleń: 723

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.