Aktualności

1,3 mln dla OSP z subregionu płockiego

2008.07.18 00:00 , aktualizacja: 2012.06.06 13:32

Autor: Barbara Chrzanowska, Delegatura UMWM w Płocku, Wprowadzenie: MRyszkowski

18 lipca br. przedstawiciele Samorządu Województwa podpisali umowy z 24 gminami i miastami z powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego w ramach Samorządowego Programu Wsparcia „OSP – 2008”.

Na uroczystości z samorządowcami subregionu płockiego i druhami z Ochotniczych Staży Pożarnych spotkali się: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – Waldemar Kuliński, Zastępca Dyrektora Departamentu Organizacji i Nadzoru ds. Bezpieczeństwa i Informatyki - Krzysztof Łaptaszyńki, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku - Piotr Zgorzelski. Brać strażacką reprezentował bryg. Dariusz Osucha z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

- O wadze straży ochotniczej nie muszę nikogo przekonywać, jest to ważny ruch, nie tylko w wymiarze społecznym, ale i kulturalnym – podkreślał marszałek Adam Struzik. Przypomniał także, iż od 3 lat, kiedy powołano Samorządowy Program Wsparcia OSP, pomoc finansowa samorządu województwa dla jednostek OSP jest corocznie zwiększana. W 2006 r. było to 11 mln, a w 2007 i 2008 r. – ponad 15 mln. Na tym etapie pomocy przekazano środki na zakup sprzętu bojowego, m.in. samochodów ratowniczo – gaśniczych, motopomp pływających, pomp szlamowych, drabin, aparatów powietrznych, agregatów prądotwórczych i umundurowania. Jesienią, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, przewidziane są projekty modernizacji straży pożarnych. Samorząd Województwa Mazowieckiego przygotowuje również projekty szkoleniowe strażaków – ochotników.

Beneficjentami umów z subregionu płockiego są miasta i gminy: Gostynin, Pacyna, Sanniki, Szczawin Kościelny, Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Drobin, Gąbin, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Słubice, Słupno, Staroźreby, Wyszogród, Mochowo, Rościszewo, Sierpc, Szczutowo i Zawidz.

Liczba wyświetleń: 819

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.