Aktualności

Pro Masovia dla Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

2008.07.18 00:00 , aktualizacja: 2012.06.06 13:15

Autor: Administrator, Wprowadzenie: MRyszkowski

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik odznaczył Medalem Pro Masovia za wybitne zasługi i całokształt działalności na rzecz Województwa Mazowieckiego wieloletnią Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Iwonę Grys. Uroczystość odbyła się 17 lipca br. w Warszawie.

Iwona Grys jest związana zawodowo z Muzeum od 35 lat. Funkcję dyrektora pełni od 1993 r. Dzięki jej pracy i zaangażowaniu kierowana przez nią placówka rozwinęła wszechstronną działalność merytoryczną. Bogata oferta kulturalna, nowoczesna infrastruktura oraz dostępność obiektów dla osób niepełnosprawnych sprawiają, że Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie to obecnie najnowocześniejsza z instytucji kultury na Mazowszu. Wychodząc naprzeciw różnorodnym odbiorcom placówka organizuje m.in. konkursy dla dzieci i młodzieży czy imprezy cykliczne takie jak: Giełda Kolekcjonerów Pamiątek Sportowych, Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz oraz Mazowieckie Klimaty. Za wyjątkowo aktywne i na wysokim poziomie upowszechnianie idei Fair Play Muzeum otrzymało Europejski Dyplom Fair Play 2006, przyznany przez Europejskie Stowarzyszenie Fair Play.

Wręczenie medalu miało miejsce podczas wernisażu wystawy malarstwa Piotra Pawińskiego pt. „Herosi Olimpii patrzą na Pekin”. Wystawa, nad którą patronat honorowy przyjął m. in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zamyka „Tryptyk Olimpijski”, cykl, którego wspólnym mianownikiem były inspiracje, jakich doznają artyści przeżywając zmagania sportowców na arenach świata.

Medal Pro Masovia jest wyróżnieniem okolicznościowym nadawanym za wybitne zasługi osobom oraz instytucjom, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 785

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.