Aktualności

Ułatwienia dla podróżujących w powiecie siedleckim

2008.07.28 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 15:53

Autor: Redakcja serwisu internetowego i BiP, Wprowadzenie: Jakub Wojna

25 lipca br. w Starej Wsi w powiecie siedleckim oddano do użytku drogę powiatową Nr 3627 W i 3628 W. Inwestycja została dofinansowana z budżetu Województwa Mazowieckiego kwotą 1 mln zł.
 

Oddana do użytku droga o długości ponad 6,5 km łączy miejscowości Głuchów, Stara Wieś, Cierpigórz i Zawady. Całkowity koszt jej modernizacji wyniósł ponad 1 mln 922 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków pochodzących z Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza komponent J Mazowiecki Instrument Wsparcia Potencjału Rozwojowego. Dzięki nowopołożonej nawierzchni bitumicznej droga stanie się nie tylko wygodniejsza, ale i znacznie bezpieczniejsza zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych.

Podczas uroczystości oddania drogi do użytku Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznacza rocznie ponad 250 mln na wsparcie gmin i powiatów w celu wyrównywania szans rozwojowych Mazowsza.

W uroczystości przekazania drogi do użytku uczestniczyli m. in.: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Borkowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach Janina Orzełowska, Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski, Wójt Gminy Przesmyki Andrzej Skolimowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Andrzej Piotrowski.

Liczba wyświetleń: 1001

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.