Aktualności

Siódma edycja „Pogodnego Lata” dobiegła końca

2008.08.22 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 14:12

Autor: Ewa Dymarska, Biuro ds. Bezpieczeństwa i Redakcja serwisu internetowego i BIP, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Blisko 1800 dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo, dotkniętych alkoholizmem, ubóstwem i przemocą z terenu Mazowsza mogło wyjechać na letnie kolonie w ramach programu profilaktyczno-terapeutycznego „Pogodne Lato”, finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
 

21 sierpnia br. w Gorzewie odbyło się uroczyste zakończenie siódmej edycji „Pogodnego Lata”, podczas którego Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz wręczył uczestnikom ostatniego turnusu kolonii elementy wyposażenia młodego rowerzysty w postaci kasków rowerowych, kamizelek odblaskowych, opasek odblaskowych, światełek do roweru, kodeksu młodego rowerzysty oraz deski i rękawki do nauki pływania i plecaki.

W tym roku dzieci z terenu Mazowsza wypoczywały na czterech turnusach w stanicy harcerskiej w Gorzewie (ok. 1.400 dzieci) i na trzech w Słupi (ok. 400 dzieci). W budżecie Województwa Mazowieckiego przeznaczono na ten cel kwotę 1,1 mln zł.

W trakcie kolonii przy pomocy kadry pedagogicznej, instruktorskiej oraz psychologa dzieci uczyły się funkcjonować w przyjaznym otoczeniu, przejmowały prawidłowe wzorce zachowań i nabierały doświadczeń przebywania w grupie rówieśniczej oraz uczestniczyły w wielu rodzajach konkursów ucząc się przy tym współpracy w zespole i zdrowej rywalizacji.
W ramach programu najmłodsi obozowicze poznali także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, uczyli się pływać oraz mogli zdobyć kartę rowerową w ramach programów: „Bezpieczna droga do szkoły”, „Moja pierwsza karta rowerowa” oraz „Bezpiecznie wypoczywam nad wodą”.

Liczba wyświetleń: 613

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.