Aktualności

Wizyta ukraińskich dziennikarzy na Mazowszu

2008.08.26 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 13:55

Autor: Sylwia Sztark, Wydział Współpracy z Zagranicą, Wprowadzenie: Beata Samsel

25 sierpnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego odbyło się spotkanie z kilkunastoosobową grupą przedstawicieli mediów ukraińskich. Wizyta delegacji odbyła się w ramach projektu „Rzetelna informacja nt. UE i NATO dla Ukrainy Północnej”.
 

Projekt ten jest realizowany przez stowarzyszenie „Ośrodek Współpracy Europejskiej” we współpracy z partnerem ukraińskim, Polską Fundacją Studiów Międzynarodowych i Regionalnych z Czernihowa, ze środków Fundacji im. S. Batorego. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy nt. pozytywnych doświadczeń członkostwa Polski w UE oraz NATO.

Z dziennikarzami spotkał się Wicemarszałek Stefan Kotlewski, który przedstawił specyfikę Województwa Mazowieckiego, jako regionu o dużym potencjale naukowo – badawczym, gdzie swoją siedzibę ma szereg firm polskich i zagranicznych. Podkreślił znaczenie wspólnego przedsięwzięcia Polski i Ukrainy, jakim jest organizacja Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Podczas spotkania pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego zapoznali uczestników ze współpracą zagraniczną Mazowsza, ze strukturą, zadaniami, kompetencjami i mechanizmem funkcjonowania samorządu na szczeblu województwa. Zaprezentowano także gościom rolę samorządu regionalnego w kształtowaniu rozwoju oraz dystrybucji środków UE oraz przykłady udanych inwestycji na terenie Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 521

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.