Aktualności

Święto plonów w Maciejowicach

2008.08.26 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 12:02

Autor: Redakcja serwisu internetowego i BIP, Wprowadzenie: Beata Samsel

24 sierpnia br. w Maciejowicach w powiecie garwolińskim odbyły się powiatowo - gminne dożynki. W święcie plonów udział wziął m. in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Święto dziękczynienia rolników za uzyskane plony od najdawniejszych czasów jest nieodłącznym elementem kultury wiejskiej. Obchody dożynek w Maciejowicach tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP, podczas której poświęcono wieńce i chleby dożynkowe. Następnie korowód przemaszerował na rynek, gdzie odbyła się dalsza część dorocznego święta.
Dożynkom towarzyszyły wystawy rękodzieła ludowego, sprzętu rolniczego i ochrony roślin. Podczas uroczystości wręczone zostały również medale ″Zasłużony dla Rolnictwa″ oraz rozstrzygnięto konkursy „Piękna zagroda wiejska”, „Najładniejszy wieniec dożynkowy” i „Najlepsza potrawa regionalna Doliny Środkowej Wisły”.

Liczba wyświetleń: 710

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.