Aktualności

Gubernator Prowincji Wschodnia Flandria i Ambasador Królestwa Belgii z wizytą u Marszałka

2008.08.29 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 11:11

Autor: Edyta Gruszka, Wydział Współpracy z Zagranicą, Wprowadzenie: Beata Samsel

28 sierpnia 2008 r. Marszałkowi Województwa Mazowieckiego kurtuazyjną wizytę złożył Gubernator prowincji Flandria Wschodnia, André Denys, któremu towarzyszyli Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Królestwa Belgii, Jan LUYKX oraz Przedstawiciel Rządu Flandrii w Polsce, Koen Haverbeke.
 

Głównymi tematami rozmów były możliwości nawiązania współpracy z prowincją Wschodniej Flandrii w obszarach szczególnie interesujących dla obydwu partnerów, głównie w dziedzinie ogrodnictwa, nowoczesnych technologii (opto-elektronika, technologie szerokopasmowe), biotechnologii oraz transportu śródlądowego.

Podczas spotkania Marszałek Adam Struzik scharakteryzował potencjał naukowy i inwestycyjny Mazowsza, zwracając uwagę na możliwości, jakie inwestorom zagranicznym oferuje Płocki Park Przemysłowo- Technologiczny. Zapewnił również o pomocy, na którą potencjalni inwestorzy z Flandrii mogą liczyć ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zachęcił do współdziałania z Agencją Rozwoju Mazowsza S.A., która zajmuje się m.in. nawiązywaniem kontaktów z inwestorami zagranicznymi i prowadzeniem z nimi współpracy.

Liczba wyświetleń: 603

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.