Aktualności

O sposobach wykorzystania potencjału WAT-u w rozwoju Mazowsza

2008.08.29 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 11:04

Autor: Elżbieta Dąbrowska, WAT, Wprowadzenie: Beata Samsel

Współpraca między Samorządem Województwa Mazowieckiego a Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie oraz znalezienie obszarów, które przyczynią się do rozwoju przedsiębiorczości i proinnowacyjnej gospodarki na Mazowszu były głównym tematem spotkania przedstawicieli Mazowsza i Akademii. Wzięli w nim udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Wicemarszałek Stefan Kotlewski.
 

Spotkanie odbyło się 28 września br. na terenie Wojskowej Akademii Technicznej. Przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego zapoznali się z zasadami funkcjonowania uczelni, systemem kształcenia podchorążych i studentów cywilnych, z zadaniami, jakie Akademia realizuje na rzecz MON i bezpieczeństwa państwa. Przedstawione zostały także dziedziny, w jakich zespoły badawcze uczelni osiągnęły międzynarodowe sukcesy oraz zaprezentowany został udział placówki w priorytetowych programach badawczych, w programach technologicznych NATO, EDA, UE, a także rola, jaką spełnia w platformach technologicznych, centrach doskonałości, konsorcjach naukowo-przemysłowych i pracach eksperckich.

- Uważam, że dorobek i ogromny potencjał naukowo-badawczy Wojskowej Akademii Technicznej powinny być wykorzystane dla rozwoju Mazowsza. Mam nadzieję, że uczelnia na trwałe wpisze się w budowę proinnowacyjnej gospodarki tego regionu i przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości na jego terenie - podkreślił podczas dyskusji Marszałek Adam Struzik.

W trakcie spotkania Marszałek Adam Struzik otrzymał z rąk Rektora - Komendanta WAT, gen. bryg. dr. hab. inż. Zygmunta Mierczyka, prof. nadzw. WAT, stylizowane godło Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Liczba wyświetleń: 642

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.