Aktualności

100-lecie OSP w Bieżuniu

2008.09.10 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 10:33

Autor: Beata Samsel, Redakcja serwisu internetowego i BIP, Wprowadzenie: Beata Samsel

6 września br., pod patronatem m.in. Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieżuniu.
 

Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym p.w. Św. Trójcy, następnie odbyła się ceremonia złożenia kwiatów na grobach zasłużonych strażaków OSP Bieżuń.

Podczas obchodów jubileuszu OSP z Bieżunia otrzymała nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup wozu strażackiego został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych 2008 kwotą 175 tys. zł. Nowoczesny wóz pozwoli strażakom z Bieżunia na szybsze i skuteczniejsze udzielanie pomocy mieszkańcom gminy. Do użytku oddano również nowowyremontowaną strażnicę OSP .

W trakcie uroczystości marszałek Adam Struzik wręczył dyplom i puchar dla OSP w Bieżuniu, będące uznaniem za wybitne zasługi oraz działalność na rzecz Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 925

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.