Aktualności

Powiat płocki dziękuje rolnikom za plony

2008.09.10 00:00 , aktualizacja: 2012.06.05 10:30

Autor: Leonarda Luśniewska, UG Słupno, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

7 września br. w Słupnie odbyły się X Dożynki Powiatu Płockiego, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
 

Święto plonów to dla mieszkańców polskiej wsi i jej mieszkańców czas szczególny. Obchodzone corocznie po zakończeniu żniw, stanowi ukoronowanie całorocznej pracy rolników.
Wśród gości dożynek powiatowych znaleźli się m. in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wicemarszałek Stefan Kotlewski, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, rolnicy i mieszkańcy powiatu płockiego.
Główne uroczystości dożynkowe odbyły się na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Słupnie. Po prezentacji wieńców dożynkowych rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, którą celebrował Jego Ekscelencja Biskup ks. Roman Marcinkowski. Po dziękczynnej eucharystii, podczas której poświęcono chleby i wieńce dożynkowe, odbyła się ceremonia dzielenia się chlebem – symbolu udanych zbiorów.
Tegoroczne święto plonów było także okazją do uhonorowania i wręczenia odznaczeń zasłużonym rolnikom wyróżniającym się wynikami produkcyjnymi oraz działalnością społeczną w swoich środowiskach lokalnych. Uczestnicy dożynek mieli również okazję odwiedzić stoiska twórców ludowych oraz obejrzeć wyroby rzemiosła artystycznego.

Liczba wyświetleń: 1001

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.