Aktualności

Nowoczesne standardy dla uprawiających sport w powiecie sochaczewskim

2008.09.22 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 15:47

Autor: Beata Samsel, Redakcja serwisu internetowego i BIP, Wprowadzenie: Beata Samsel

19 września br,. po niespełna dwóch latach od rozpoczęcia budowy, została oddana do użytku Środowiskowa Hala Sportowa w Iłowie. To nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt sportowy, w którym zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, jak i mieszkańcy powiatu sochaczewskiego będą mieli możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych. W uroczystym otwarciu hali uczestniczył Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Nowy obiekt posiada nawierzchnię sportową o wymiarach 45x25 m, na której zlokalizowane są pełnowymiarowe boiska do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, futsal i tenis ziemny. Całe boisko po podzieleniu kotarami tworzy 3 sektory, na których można prowadzić równolegle zajęcia w grupach lub rozgrywać mecz. Hala dysponuje również widownią z krzesełkami dla 250 osób, sauną, szatniami i zapleczem sanitarnym.

Budowa hali została dofinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego kwotą 1,5 mln zł.

Spotkanie było także okazją do podsumowania działalności Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Najlepsze szkoły, uczniowie i drużyny sportowe z terenu powiatu sochaczewskiego otrzymały okolicznościowe puchary, medale i nagrody.

W uroczystości udział wzięli także: radny Województwa Mazowieckiego Jerzy Krupa, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, uczniowie oraz mieszkańcy powiatu sochaczewskiego.

Liczba wyświetleń: 535

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.