Aktualności

Ciechanowskie Targi Pracy

2008.09.23 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 15:01

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

19 września br. w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie odbyły się Ciechanowskie Targi Pracy. Wśród odwiedzających był m. in. Wicemarszałek Stefan Kotlewski.
 

W targach udział wzięło 30 wystawców, w tym 25 pracodawców. Imprezę odwiedziło ok. 1000 osób, dla których pracodawcy łącznie udostępnili ok. 320 ofert pracy. Na Targach obecny był również Ciechanowski Oddział Zamiejscowy Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, którego pracownicy udzielali informacji na temat pozyskiwania środków unijnych i wdrażania działań w ramach PO KL i RPO WM 2007-2013.

Nowością Targów było uczestnictwo Wojskowej Komendy Uzupełnień, spowodowane zmianami w polskim prawie dotyczącym zasadniczej służby wojskowej. Z końcem czerwca 2008 roku minęła pierwsza wdrożeniowa część procesu profesjonalizacji Sił Zbrojnych RP, która prowadzi do całkowitego uzawodowienia polskiej armii do końca 2009 roku. W związku z tym Wojskowa Komenda Uzupełnień na szeroką skalę prowadzi nabór do zawodowej służby wojskowej. Przedstawiciele armii swoje działania kierują do młodych ludzi w wieku 19 – 30 lat gotowych do podjęcia zawodowej służby wojskowej i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych nauką w wojskowych szkołach podoficerskich i oficerskich.

Na stoisku Ciechanowskiej Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy można było znaleźć oferty pracy: lokalne, krajowe i sieci EURES udostępnione za pośrednictwem Sklepu z Ofertami Pracy Ciechanowskiej Filii WUP, materiały promocyjne z zakresu informacji zawodowej i poradnictwa zawodowego, informacje dotyczące możliwości współfinansowania projektów ze środków EFS, informacje dotyczące PO KL, ulotki dotyczące zatrudnienia cudzoziemców na terytorium RP oraz gadżety promocyjne.

Targom towarzyszyła prezentacja sprzętu wojskowego, występy Ciechanowskiego Klubu Garnizonowego oraz pokazy sztuk walki.

Liczba wyświetleń: 602

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.