Aktualności

Inwestycje w infrastrukturę drogową

2008.09.23 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 14:44

Autor: Redakcja serwisu internetowego i BIP, Wprowadzenie: Beata Samsel

22 września br. miało miejsce uroczyste oddanie do użytku odcinka przebudowanej drogi wojewódzkiej przebiegającej na terenie miasta Ostrów Mazowiecka w ciągu ulicy Dubois’a. Inwestycja została dofinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego kwotą blisko 5 mln zł.
 

Przebudowa objęła m.in. budowę nowej nawierzchni oraz nowego odcinka kanalizacji deszczowej, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ulicy Kościuszki, Dubois’a i Piłata oraz małego ronda przy ulicach Dubois’a i Małkińskiej. W uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli m.in. przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego: Marszałek Adam Struzik, Wicemarszałek Ludwik Rakowski, radni Województwa Mazowieckiego Danuta Janusz i Marian Krupiński, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i mieszkańcy Ostrowi.

Infrastruktura drogowa północnego Mazowsza była również tematem spotkania, które odbyło się tego samego dnia w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce. Na temat planowanego nowego przebiegu drogi wojewódzkiej relacji Ostrołęka-Wyszków Marszałek Adam Struzik rozmawiał z przedstawicielami samorządów zaangażowanych w jej budowę. Droga budowana będzie na mocy porozumienia zawartego w dniu 20 sierpnia 2006 roku przez Województwo Mazowieckie, miasto Ostrołękę, powiaty: wyszkowski i ostrołęcki oraz gminy: Wyszków, Goworowo, Długosiodło i Brańszczyk. Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z otrzymaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. Dzięki tej inwestycji droga z Ostrołęki do Warszawy skróci się ze 120 km do niemal 100 km.

W tym samym dniu Marszałek Adam Struzik wziął także udział w uroczystości wręczenia dyplomów dla 250 nauczycieli z powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego biorących udział w konkursie doskonalącym „Koordynator Szkolnej Edukacji Motoryzacyjnej”, organizowanym przez Mazowieckie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Mazowieckie Kuratorium Oświaty Delegatura w Ostrołęce.

Liczba wyświetleń: 741

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.