Aktualności

Bohaterstwo nagrodzone

2008.09.24 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 14:29

Autor: Redakcja serwisu internetowego i BIP, Wprowadzenie: Beata Samsel

24 września br. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz wręczył nagrodę i list gratulacyjny druhowi Krzysztofowi Mamli z Ochotniczej Straży Pożarnej Majdów, powiat szydłowiecki, dziękując za wzorową postawę i odwagę wykazaną podczas akcji ratowniczej.
 

Wiedza, umiejętności i determinacja strażaka pozwoliły na uratowanie życia ludzkiego. Druh Mamla wykazał się niezwykłym opanowaniem i szybką reakcją podczas pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Wykonał masaż serca i sztuczne oddychanie, przywracając akcję serca i ratując życie choremu. Nie była to pierwsza udana akcja strażaka. Damian Mamla służy w Ochotniczej Straży Pożarnej od 12 roku życia.

W dowód uznania Kapituła Konkursu „Strażak Roku 2008”, organizowanego przez Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Mazowieckiego, przyznała druhowi Krzysztofowi Mamli tytuł „Strażaka Miesiąca Lipca 2008 roku”.

Konkurs organizowany jest od 2001 roku. Do tytułu „strażaka miesiąca” mogą być zgłaszani kandydaci, którzy w sposób szczególny i bohaterski wyróżnili się w ratowaniu życia ludzkiego i mienia.

Liczba wyświetleń: 688

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.