Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” - to już VII edycja

2008.10.14 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 10:45

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

10 października br. na Mazowszu odbyły się dwa turnieje dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach VII edycji programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Młodzież rywalizowała w Pawłowicach w gminie Solec nad Wisłą i w Głowaczowie.
 

W konkursie zorganizowanym w Zespole Szkół w Pawłowicach wzięło udział 210 dzieci ze szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Z powiatu lipskiego - 6 gmin: Chotcza, Ciepielów, Lipsko, Sienno, Solec nad Wisłą, Rzeczniów i z powiatu zwoleńskiego - gmina Przyłęk. Do Publicznego Gimnazjum w Głowaczowie przyjechały dzieci z powiatu kozienickiego, byli to reprezentanci gmin: Garbatka Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Kozienice, Magnuszew, Sieciechów - łącznie 240 uczestników konkursu.

W obu gminach uczestnikom turnieju kibicowali m. in.: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Mirosław Szadkowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Mazowieckiej Policji inspektor Stanisław Grudzień, a także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, nauczyciele i uczniowie.

Po przeprowadzeniu eliminacji gminnych zostały wytypowane dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i szkoła gimnazjalna, które przystąpiły do finału konkursu nt. wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przedstawiciele gmin wzięli udział w konkursie teoretycznym z przepisów ruchu drogowego, a następnie w konkursie praktycznym, polegającym na przejeździe rowerem po torze.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotra Szprendałowicza zestawy wyposażenia rowerzysty służące poprawie bezpieczeństwa na drodze, ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 425

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.