Aktualności

W Płocku rozmawiano o polsko-rosyjskiej współpracy przedsiębiorców

2008.10.14 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 10:43

Autor: Anna Świerk, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

W dniu 10 października br. w Płocku Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik spotkał się z Ambasadorem Federacji Rosyjskiej w RP, Władimirem M. Grininem oraz Attaché Ambasady Dmitrijem Zubrilinem.
 

Delegacja rozpoczęła wizytę od spotkania w Starostwie Powiatowym w Płocku. Z gośćmi spotkał się Starosta Michał Boszko oraz zaproszeni przedstawiciele lokalnych środowisk gospodarczych. Rozmowy dotyczyły bezpośredniej współpracy producentów polskich i rosyjskich oraz wpływu obecnego kryzysu finansowego na gospodarki poszczególnych krajów. Obie strony wskazały na potrzebę zintegrowanych działań w celu uniknięcia negatywnych skutków zawirowań na światowych rynkach finansowych.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z Płockim Parkiem Przemysłowo - Technologicznym, gdzie omówiony został profil działalności oraz perspektywy rozwoju placówki, jak również warunki inwestowania i możliwości nawiązania współpracy PPPT z moskiewskim parkiem technologicznym.

Gościom zaprezentowano również jeden z największych kompleksów rafineryjno- petrochemicznych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej - PKN Orlen oraz Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń”. Przedstawione zostały główne cele i zadania oraz plany dotyczące nowej strategii przedsiębiorstw na najbliższe lata.

Wizyta w Płocku zakończyła się zwiedzaniem Muzeum Mazowieckiego w Płocku, która jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 408

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.