Aktualności

Konferencja nt. realizacji Programu Małej Retencji dla Województwa Mazowieckiego

2008.10.14 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 10:36

Autor: Dawid Szabłowski, Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich, Wprowadzenie: Beata Samsel

8 października br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego odbyła się konferencja poświęcona możliwościom realizacji Programu Małej Retencji dla Województwa Mazowieckiego.
 

Głównym celem konferencji było wskazanie instrumentów finansowych, z których pochodzić mogą środki na realizację inwestycji z zakresu małej retencji oraz zmobilizowanie lokalnych społeczności do większej aktywności w poszukiwaniu rozwiązań umożliwiających sprawne realizowanie programu.

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane ogólne założenia Programu, aktualne problemy związane z gospodarką wodą oraz źródła pozyskania środków finansowych na potrzeby realizacji Programu. Odbyła się także dyskusja, podczas której przedstawione zostały problemy i oczekiwania lokalnych samorządów odnośnie Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza - Komponentu J, który jest obecnie realizowany przez samorząd województwa.

Udział w konferencji wzięli m.in.: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz instytucji związanych z gospodarką wodną i ochroną środowiska, a także przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu Mazowsza. 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 43 kB, Liczba pobrań: 355, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 399

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.