Aktualności

Słowo marszałka do płońskich studentów

2008.10.14 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 10:30

Autor: Łucja D. Cichocka, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podczas rozpoczęcia roku akademickiego w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Najnowsze tendencje rozwoju regionów w Polsce”.
 

Uroczystość odbyła się 10 października br. w wydziale zamiejscowym uczelni w Płońsku. W swoim wystąpieniu Marszałek Adam Struzik przypomniał, że Samorząd Województwa Mazowieckiego od kilku lat realizuje politykę rozwoju regionalnego, której jednym z zasadniczych celów jest rozwój kapitału społecznego – wzrost poziomu wykształcenia i poprawa jakości kadr. Podkreślił także, że ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013 na Działanie 7.2. Infrastruktura służąca edukacji, samorząd województwa przeznaczył 127 mln Euro, zaś na działanie 1.2. Budowa sieci współpracy nauka – gospodarka – kwotę 27 mln 500 tys. Euro, co daje ogromną szansę na realizację wielu zadań o strategicznym znaczeniu dla rozwoju regionu.

W rozpoczynającym się roku akademickim Marszałek Adam Struzik życzył kadrze naukowej dalszych osiągnięć pedagogicznych i satysfakcji z pracy, studentom zaś dobrych wyników w nauce.

Liczba wyświetleń: 522

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.