Aktualności

Nowe obiekty sportowe w powiecie lipskim

2008.10.16 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 10:14

Autor: Redakcja serwisu internetowego i BIP (na podst. mat. ze Starostwa Powiatowego w Lipsku), Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Władze powiatu lipskiego postawiły na rozwój infrastruktury sportowej. 15 października br. Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zapoznali się z najnowszymi inwestycjami w bazę sportową.
 

Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Siennie odbyła się uroczystość otwarcia boiska sportowego wybudowanego w ramach programu „Blisko - boisko”. Boisko piłkarskie pokryte sztuczną nawierzchnią udostępnione będzie dzieciom i młodzieży bezpłatnie, także poza godzinami lekcyjnymi i w dni wolne. Po uroczystym przecięciu wstęgi, okolicznościowych przemówieniach i części artystycznej rozegrany został pierwszy mecz pomiędzy drużynami zaprzyjaźnionych szkół średnich.

Tego samego dnia podpisany został akt erekcyjny i wmurowany kamień węgielny pod budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą. Podpis na dokumencie złożyli m. in. Wiceprzewodnicząca Bożenna Pacholczak oraz Marszałek Adam Struzik.

Nowoczesna hala będzie największym obiektem sportowym w powiecie lipskim z pełnowymiarowym boiskiem do gry w piłkę ręczną. Hala pomieści szatnie, sale administracyjne, trybuny i dodatkowe sale ćwiczeń. Znaczącą część finansowania przedsięwzięcia zaplanowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Liczba wyświetleń: 641

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.