Aktualności

Inauguracja roku akademickiego 2008/2009 na Politechnice Radomskiej

2008.10.14 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 10:22

Autor: Politechnika Radomska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

9 października br. na Politechnice Radomskiej odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2008/2009, połączona z otwarciem Elektronicznego Punktu Informacji Normalizacyjnej w Bibliotece Głównej.
 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Radomskiej Katedrze, którą w intencji pracowników i studentów Politechniki Radomskiej odprawił Biskup Diecezji Radomskiej Jego Ekscelencja Ksiądz Zygmunt Zimowski. Główna uroczystość odbyła się, jak co roku, w Auli Głównej Uczelni. Wśród licznie zaproszonych gości uroczystości znaleźli się m. in.: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, rektorzy zaprzyjaźnionych uczelni, prorektorzy, dziekani oraz byli rektorzy Politechniki Radomskiej.

Gości powitał rektor Politechniki Radomskiej prof. dr hab. inż. Mirosław Luft. Po immatrykulacji studentów pierwszego roku wręczono medale Komisji Edukacji Narodowej, Krzyże Zasługi, nagrody Rektora oraz promocje doktorskie. Wykład inauguracyjny Historia i perspektywy rozwoju napędów lotniczych poprowadził dr hab. inż. Tadeusz Opara.

Po uroczystym rozpoczęciu nowego roku akademickiego otwarto Elektroniczny Punkt Informacji Normalizacyjnej w Bibliotece Głównej Politechniki. Punkt funkcjonuje w budynku biblioteki przy ul. Chrobrego 33. Na miejscu można korzystać z kompletnego zbioru norm aktualnie obowiązujących w Polsce ze wszystkich dziedzin, zapoznać się z normami opublikowanymi w języku oryginału, a także tłumaczonymi na język polski (PN). Normy udostępniane są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00, natomiast w soboty w godz. 9.00-15.00.
Politechnika Radomska kształci studentów na 19 kierunkach w blisko 80 specjalnościach. Obecnie studiuje na niej 10 tys. osób. Za rok uczelnia będzie obchodzić 60-lecie swej działalności.

Liczba wyświetleń: 291

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.