Aktualności
Gospodarka Mazowsza w nowej perspektywie finansowania z UE
2008.10.21 00:00 , aktualizacja: 2012.06.04 09:27
Autor: Eliza Albrechcińska, Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
17 października br. w Poświętnem (pow. płoński) odbyło się seminarium „Gospodarka Mazowsza w nowej perspektywie finansowania z Unii Europejskiej”. Zapoczątkowało ono cykl czterech seminariów, podczas których omówione zostaną problemy gospodarcze i społeczne województwa mazowieckiego. Patronat honorowy nad spotkaniami objął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik.
Piątkowe seminarium, w którym wziął udział m.in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz, poświęcone było m.in. tematyce skutecznego pozyskiwania środków finansowych z funduszy europejskich na dofinansowanie inwestycji publicznych planowanych przez samorządy oraz inwestycji podejmowanych przez prywatnych przedsiębiorców.
Przedstawiciele Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych omówili główne założenia i cele wdrażanych obecnie programów i ich stan realizacji, a także sposoby ubiegania się o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Spotkania mają na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń oraz przedstawienie możliwości i zasad dostępu do funduszy europejskich przez samorządy terytorialne, przedsiębiorstwa i rolników.
W pierwszym z cyklu spotkań udział wzięli przedstawiciele 166 gmin oraz 20 powiatów północnego Mazowsza: płockiego, sierpeckiego, żuromińskiego, płońskiego, nowodworskiego, sochaczewskiego, ciechanowskiego, pułtuskiego, przasnyskiego, makowskiego, gostynińskiego, ostrołęckiego, legionowskiego, warszawskiego zachodniego, mińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, grodziskiego, wołomińskiego i miasta Płocka.
Na kolejnych seminariach omówione zostaną tematy dotyczące rozwoju gospodarczego Mazowsza, aktywizacji zawodowej oraz ochrony środowiska i poszukiwania alternatywnych, odnawialnych źródeł energii.
Liczba wyświetleń: 415
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.