Aktualności

Nowe inwestycje w gminie Nasielsk

2008.10.22 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 15:49

Autor: Łucja D. Cichocka (na podst. mat. z UMiG Nasielsk), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Gmina Nasielsk wzbogaciła się o nowy sprzęt dla miejscowej jednostki OSP oraz zyskała możliwość poprawy warunków nauczania dzięki rozbudowie szkoły w Starych Pieścirogach.
 

Do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nasielsku trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu IVECO EUROCARGO. Nowy sprzęt służyć będzie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców przyczyniając się równocześnie do zwiększenia możliwości operacyjno-technicznych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jego wartość wynosi prawie 460 tys. zł. z czego 120 tys. zł to dofinansowanie z budżetu województwa w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych. Przekazanie wozu odbyło się 19 października br.

Tego samego dnia w Starych Pieścirogach oddano do użytku część szkoły wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Poza rozbudową budynku i zakupem wyposażenia do sal lekcyjnych udało się również stworzyć bezpieczny plac zabaw wraz z oświetleniem. Inwestycja została dofinansowana z budżetu województwa w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza Komponent B Mazowiecki Instrument Wsparcia Modernizacji Placówek Oświatowych kwotą ponad 65 tys. zł.

W obu uroczystościach udział wzięli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i radna Województwa Mazowieckiego Maria Kowalska.

Liczba wyświetleń: 568

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.