Aktualności

Rozwój infrastruktury drogowej w powiecie wołomińskim

2008.10.22 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 15:44

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wziął udział w oddaniu do użytku dwóch nowych inwestycji zrealizowanych w powiecie wołomińskim, dofinansowanych z budżetu Województwa Mazowieckiego. Uroczystości odbyły się 20 października br.
 

W Radzyminie zostało oddane do użytku rondo im. gen. Józefa Hallera, zbudowane na skrzyżowaniu ulic Weteranów i Wyszyńskiego. Przebudowa skrzyżowania została dofinansowana m.in. z budżetu województwa w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza – komponent A kwotą 1 mln zł. Dzięki przeprowadzonej inwestycji nastąpiła znaczna poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, usprawnił się ruch uliczny oraz powstały nowe miejsca parkingowe.
W uroczystości udział wzięli również wicemarszałkowie Stefan Kotlewski oraz Ludwik Rakowski.

Marszałek Adam Struzik wziął także udział w otwarciu nowowybudowanego mostu na rzece Rządza w Starym Kraszewie w gminie Klembów. Nowy żelbetonowy most dostosowany jest do ciągle rosnącego ruchu drogowego, jego szerokość pozwoliła na zbudowanie chodnika i ścieżki rowerowej. Inwestycja została dofinansowana m.in. z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza – komponent J w kwocie 1 mln zł.

Spotkanie było również okazją do uczczenia 90. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Odbył się apel poległych z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i obeliskiem Wincentego Witosa.

Liczba wyświetleń: 852

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.