Aktualności

Promocja Mazowsza na paryskich targach

2008.10.24 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 15:16

Autor: : Anna Wielowieyska, Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W dniach 19-23 października br. Województwo Mazowieckie po raz pierwszy zaprezentowało się na Międzynarodowych Targach Spożywczych SIAL w Paryżu.
 

Targi SIAL to prestiżowa, odbywająca się co 2 lata, specjalistyczna impreza branży spożywczej o znaczeniu międzynarodowym. W poprzedniej edycji targów uczestniczyło 5300 wystawców z 99 państw (w tym 93 wystąpienia narodowe), stoiska odwiedziło 140 tys. zwiedzających z 191 państw świata. Każdy wystawca nawiązał przeciętnie 150 kontaktów z przedstawicielami bądź firmami branży spożywczej.

Województwo Mazowieckiego na tegorocznych targach SIAL reprezentowali: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz oraz radni Województwa Mazowieckiego Artur Buczyński i Jerzy Krupa.

Stoisko Województwa Mazowieckiego, na którym swoją ofertę przedstawiały mazowieckie firmy przyciągało zwiedzających bogatą ofertą promocyjną. Zaprezentowane wydawnictwa w języku francuskim na temat mazowieckich specjałów kulinarnych i atrakcji turystycznych regionu spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających targi. Specjalne stanowisko informacyjne przygotował Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Gośćmi mazowieckiego stoiska byli m.in.: francuski Minister Rolnictwa Michel Barnier, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Andrzej Dycha oraz Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej we Francji Tomasz Orłowski.

Liczba wyświetleń: 798

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.