Aktualności

Nowe karetki dla warszawskiego Meditransu

2008.10.28 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 14:45

Autor: Eliza Albrechcińska, Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

27 października br. do ratowników z warszawskiego Meditransu trafił nowy sprzęt. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz wzięli udział w uroczystym przekazaniu do użytku sześciu ambulansów oraz parkingu wraz z placem manewrowym.
 

Inwestycja w całości została sfinansowana z budżetu Województwa Mazowieckiego, a jej koszt wyniósł blisko 6 mln zł.

Dzięki wsparciu samorządu województwa do ratowników trafiły: dwa ambulanse wypadkowe dla zespołów ratownictwa medycznego, trzy ambulanse sanitarno-transportowe do przewozu chorych oraz jeden ambulans do przewozu osób niepełnosprawnych i pacjentów dializowanych.

Każda z karetek jest klimatyzowana i wyposażona w podstawowy sprzęt medyczny. Dodatkowo ambulans do przewozu osób niepełnosprawnych wyposażony został w specjalną windę dla wózków inwalidzkich. Ponadto dla zwiększenia szans na uratowanie ludzkiego życia zakupione zostały 2 respiratory oraz 2 defibrylatory o wartości ponad 100 tys. zł.

Nowe karetki oraz specjalistyczny sprzęt medyczny oznaczają wyższy standard obsługi pacjentów i lepsze warunki pracy dla personelu warszawskiego Meditrans.

Samorząd Województwa Mazowieckiego wspiera od lat wszelkie przedsięwzięcia, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza. Jednym z nich jest system nawigacji satelitarnej, który od stycznia br. funkcjonuje w warszawskim Meditransie. Umożliwia on monitorowanie miejsca aktualnego pobytu ambulansów, co skraca czas dojazdu karetek do pacjenta i gwarantuje sprawniejsze zarządzanie pojazdami w mieście. Jest to najnowocześniejszy tego typu system w kraju.

Liczba wyświetleń: 703

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.