Aktualności

Budowa dróg warunkuje rozwój powiatu

2008.11.06 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 14:11

Autor: Anna Goliasz, Starostwo Powiatowe w Płońsku, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

5 listopada br. w Baboszewie odbyła się uroczystość zakończenia wspólnych inwestycji drogowych realizowanych przez powiat płoński i gminę Baboszewo w 2008 roku. W spotkaniu wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

W 2008 roku w gminie Baboszewo zrealizowano inwestycje na łączną kwotę blisko 2 mln zł, z czego 1 mln zł stanowiło dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Komponentu J Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza. Projekt pn. „Przebudowa dróg powiatowych wsparciem rozwoju strefy przemysłowej gminy Baboszewo” obejmował modernizację dróg powiatowych na odcinkach: Płońsk - Raciąż na odcinku 3,202 km (koszt ponad 916 tys. zł), Baboszewo - Chrościn - Dłużniewo i ul. 19 stycznia w Baboszewie o długości 0,870 km (koszt ponad 654 tys. zł) oraz Baboszewo - Bożewo - Szapsk i ul. Brodeckich w Baboszewie o długości 0,782 km (koszt: ponad 322 tys. zł).

Podczas spotkania, w którym udział wzięli także starostowie, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu płońskiego, rozmawiano również o inwestycjach drogowych zakończonych w roku ubiegłym, które obejmowały budowę dwóch rond w Baboszewie oraz ulic w Płońsku i drogi od torów do Arcelina, współfinansowanych ze ZPORR-u.

W swoim wystąpieniu Marszałek Adam Struzik przypomniał, że zadaniem Samorządu Województwa Mazowieckiego jest kreowanie polityki zrównoważonego rozwoju, zarówno w metropoliach, jak i w ośrodkach subregionalnych. Podkreślił, że w powiecie płońskim współpraca partnerska jest modelowa, a realizowane przedsięwzięcia przyczyniają się do rozwoju całego powiatu i przyciągają inwestorów.

Liczba wyświetleń: 767

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.