Aktualności

Strefa wspólnego biletu rozszerzona

2008.11.14 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 13:38

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

13 listopada br. odbyło się uroczyste podpisanie porozumień w sprawie rozszerzenia strefy wspólnego biletu Kolei Mazowieckich i Zarządu Transportu Miejskiego o Pruszków, Piastów i Sulejówek Miłosną. To kolejny etap wprowadzania udogodnień w komunikacji mieszkańców województwa. Rozszerzenie oferty biletowej jest wspólną inicjatywą władz Mazowsza i władz Warszawy oraz podległych im spółek KM i ZTM.
 

Od 15 listopada br. pociągami Kolei Mazowieckich z Warszawy do Pruszkowa, Piastowa i Sulejówka Miłosnej będzie można jeździć na podstawie biletów dobowych, 3-, 7-, 30- i 90-dniowych (z wyłączeniem biletów na jedną linię) oraz biletów seniora ważnych w strefach 1. i 2., czyli w stolicy i poza Warszawą. Honorowane będą również wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych (ulga 50%) i bezpłatnych. Karty miejskie będzie można doładować w kasach biletowych na stacjach w: Pruszkowie, Piastowie, Sulejówku i Sulejówku Miłosnej oraz w Warszawie: Zachodniej, Ochocie, Śródmieściu, Wschodniej, Rembertowie i Wesołej. Bilety 30- i 90-dniowe będzie można aktywować także u kierownika pociągu Kolei Mazowieckich. Dzięki temu zmniejszą się koszty podróży oraz czas poświęcony na zakup biletów.

Marszałek Adam Struzik podsumowując rozszerzenie oferty biletowej podkreślił, że jest to bardzo praktyczna forma realizacji polityki metropolitalnej, której założeniem jest podejmowanie inicjatyw o charakterze usług publicznych tak, aby były jak najlepiej zorganizowane i dostępne dla mieszkańców całego regionu. Wyraził również nadzieję, że wspólny bilet będzie znaczącym udogodnieniem dla osób poruszających się po Mazowszu.

Oferta „Wspólny bilet” została wprowadzona z inicjatywy Kolei Mazowieckich w 2005 r. W pierwszym roku funkcjonowania Spółki obowiązywała na odcinku Warszawa Ursus – Warszawa Wschodnia. Od tego czasu była modyfikowana i rozszerzana. Docelowo ww. oferta będzie obowiązywać jako bilet aglomeracyjny, który ma przyjąć postać nośnika elektronicznego.

W uroczystości podpisania listów intencyjnych wzięli udział przedstawiciele Województwa Mazowieckiego: Marszałek Adam Struzik, Wicemarszałek Ludwik Rakowski i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, przedstawiciele władz Warszawy oraz podległych im firm przewozowych, a także przedstawiciele samorządów lokalnych.

Liczba wyświetleń: 733

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.