Aktualności

Radni z brazylijskiego regionu Goiás z wizytą na Mazowszu

2008.11.18 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 13:25

Autor: Dorota Handke, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W dniu 17 listopada br. wizytę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego złożyli radni i przedstawiciele administracji regionu Goiás z Brazylii. Delegację przyjął Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Ambasady Brazylii w Polsce z Radcą-Ministerem Ambasady Sonią Maria de Castro.
 

Głównymi tematami rozmów były zagadnienia związane z ochroną zdrowia, odpłatności za leki oraz kwestie związane z leczeniem nieubezpieczonych. Ponadto omówiono kompetencje regionów w zakresie edukacji publicznej oraz przedstawiano systemy administracyjne Polski i Brazylii. Przedstawiciel regionu Goiás pragną nawiązać współpracę z Województwem Mazowieckim głównie na gruncie współpracy kulturalnej, wymiany młodzieży oraz nawiązania kontaktów gospodarczych.

Region Goiás leży w centrum Brazylii i zajmuje 341 289,5 km2, liczba ludności przekracza 6 mln. Głównymi gałęziami gospodarki jest rolnictwo i produkcja mięsa, jest drugim pod względem wielkość producentem zbóż w Brazylii, głównie soi i kukurydzy. Region intensywnie rozwija się gospodarczo, dzięki inwestycjom zagranicznym, w tym fabrykom mitsubishi i huynday’a.

Liczba wyświetleń: 772

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.