Aktualności

Nowy sprzęt bojowy dla jednostek OSP

2008.11.17 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 13:36

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Nowoczesny samochód strażacki trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gielniowie. Zakup został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego kwotą 85 tys. zł.
 

Uroczystość przekazania nowego wozu bojowego odbyła się 14 listopada br. na stadionie LKS Orzeł. Kluczyki do samochodu przekazał strażakom Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz wspólnie z radnym Województwa Mazowieckiego Bogumiłem Ferensztajnem.

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokinie oraz Kłonnej w gminie Odrzywół wzbogacili się o nowy sprzęt strażacki w postaci dwóch agregatorów prądotwórczych. Na ten cel z budżetu województwa wyasygnowano kwotę 5.600 zł.

Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz podkreślił, że bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza to sprawa priorytetowa dla samorządu województwa. Przypomniał o tym, że już trzeci rok realizowany jest w Województwie Mazowieckim Samorządowy Program Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych, którego celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa publicznego poprzez wsparcie finansowe gmin w zakresie finansowania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, umożliwiające doposażenie w niezbędny sprzęt bojowy, przeciwpożarowy oraz ratownictwa drogowego.

W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Radomiu oraz okoliczni mieszkańcy.

Liczba wyświetleń: 619

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.