Aktualności

W powiecie przysuskim bezpieczniej

2008.11.18 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 13:21

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

14 listopada br. w Przysusze uroczyście oddano do użytku 4,5 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 727. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 10 mln zł. Inwestycja została w całości sfinansowana z budżetu Województwa Mazowieckiego.
 

Uroczyste przekazanie drogi do użytku odbyło się w obecności Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotra Szprendałowicza, przedstawicieli Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie – rejon drogowy w Radomiu i lokalnych władz samorządowych oraz mieszkańców powiatu przysuskiego.

W ramach modernizacji drogowcy położyli nową nawierzchnię jezdni na odcinkach od Skrzyńska do Przysuchy, od Przysuchy do miejscowości Młynów oraz w miejscowości Borkowice. Wybudowane zostały chodniki, zatoki postojowe dla autobusów i samochodów osobowych oraz azyle dla pieszych. W Przysusze powstało rondo, w Borkowicach dodatkowo plac do parkowania. Na całej długości drogi poprawione zostało odwodnienie.

Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz podkreślił, że przebudowana droga wojewódzka zwiększy bezpieczeństwo podróżujących nią Mazowszan, a także wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców całego powiatu przysuskiego. Przypomniał również, że bieżący rok jest już czwartym z rzędu rokiem dynamicznego wzrostu nakładów inwestycyjnych na drogi wojewódzkie. W stosunku do ubiegłego roku bezpośrednie wydatki inwestycyjne są większe o blisko 25 mln zł i sięgają ponad 161 mln zł.

Liczba wyświetleń: 450

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.