Aktualności

„Parkuj i Jedź” w Celestynowie

2008.11.20 00:00 , aktualizacja: 2018.03.30 12:52

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Od 19 listopada 2008 roku osoby dojeżdżające pociągami z Celestynowa i okolic do pracy w Warszawie, a mieszkające w znacznej odległości od stacji kolejowej będą mogły skorzystać z oferty Kolei Mazowieckich – systemu „Parkuj i Jedź”.
 

Samorząd Województwa Mazowieckiego, jako organizator kolejowych regionalnych przewozów pasażerskich uczestniczy w tworzeniu i rozwijaniu zintegrowanych systemów transportowych na terenie Województwa Mazowieckiego. System Park & Ride (Parkuj i Jedź) ma zapewnić bezpieczne parkowanie samochodu w pobliżu przystanków kolejowych i następnie szybkie przemieszczanie się do wybranego punktu miasta.

Budowa parkingu w ramach systemu ma na celu zachęcenie coraz większej liczby kierowców samochodów osobowych do pozostawienia ich na wyznaczonych parkingach i kontynuowania dalszej podróży pociągiem.
W Celestynowie przygotowano 47 miejsc parkingowych, w tym dwa miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz wiatę, pod którą można zostawić bezpiecznie 20 rowerów. W otwarciu nowo powstałego parkingu udział wzięli m.in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz oraz Prezes Zarządu Spółki "Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. - Halina Sekita.

Przez najbliższy miesiąc osoby legitymujące się biletami okresowymi bądź jednorazowymi na przejazd koleją będą mogły bezpłatnie skorzystać z parkingu. Od 19 grudnia br. zostaną wprowadzone następujące opłaty : 40 zł – bilet parkingowy kwartalny na samochód i motocykl, 20 zł – bilet miesięczny, dwutygodniowy, tygodniowy oraz abonamentowy. Jednorazowy wjazd na parking będzie kosztował 3 zł w czasie tzw. doby parkingowej (4:00 – 24:00). Pozostawienie na parkingu roweru to: 10 zł – za kwartał, 5 zł – za miesiąc, dwa tygodnie, tydzień oraz 8 zł – abonament (12 wjazdów). Jednorazowy koszt pozostawienia roweru to 2 zł.

Do końca 2008 roku planowane jest oddanie do użytku parkingów w Żyrardowie oraz Ożarowie Mazowieckim. Docelowo zakłada się wybudowanie kolejnych 40 parkingów.

Inwestorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a przedsięwzięcie nadzoruje Spółka „Koleje Mazowieckie – KM”.

Liczba wyświetleń: 588

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.