Aktualności

Ekologia w oczach dzieci

2008.11.21 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 12:39

Autor: Eliza Albrechcińska, Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W ramach szóstej już edycji Konkursu Ekologicznego do Delegatur Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło około tysiąca prac plastycznych. Technik było wiele, tematyka związana z ochroną środowiska, a na uczniów i szkoły czekały atrakcyjne nagrody.
 

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów VI Edycji Konkursu Ekologicznego zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Województwa Mazowieckiego, odbyło się 21 listopada 2008 r. w Warszawie. Wziął w niej udział m.in. Wicemarszałek Ludwik Rakowski, który pogratulował uczestnikom konkursu pomysłów, ciekawych rozwiązań realizacyjnych, świadczących o wysokim poziomie wiedzy oraz o wadze tematu, którego dotyczy. Zaznaczył także, że konkurs jest jednym z szerokiego spektrum działań samorządu województwa na rzecz upowszechniania kultury ekologicznej wśród młodego pokolenia.

Konkurs przeprowadzony został w trzech grupach wiekowych: I grupa – klasy I – III szkoły podstawowej, II grupa – klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz III grupa – uczniowie gimnazjum. W każdej z nich uczestnicy rywalizowali ze sobą w jednej z dwóch kategorii: I grupa- praca plastyczna rysowana kredkami lub malowana, praca plastyczna – wycinanka, II grupa - praca plastyczna rysowana kredkami lub malowana, hasło reklamowe i III grupa - przewodnik ekologiczny po mojej okolicy, praca plastyczna rysowana kredkami lub malowana.

Tematyka prac dotyczyła: selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu, ochrony przyrody, zmian klimatycznych, odnawialnych źródeł energii, oszczędzania wody i energii oraz ochrony roślin i zwierząt na terenie Mazowsza.

Konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów nawet z najdalszych zakątków Mazowsza. Od 2004 r. wzięło w nim udział ponad 5 tys. osób. Jego celem jest zainteresowanie dzieci problematyką związaną z ochroną środowiska oraz promocja ekologicznego stylu życia.

Nagrody w postaci sprzętu elektronicznego ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Dodatkowo do szkół, których uczniowie zajęli pierwsze miejsca trafiły profesjonalne mikroskopy z kamerą.

Liczba wyświetleń: 832

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.