Aktualności

Innowatory rozdane

2008.12.02 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 10:25

Autor: Łucja D. Cichocka, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

27 listopada br. w Warszawie podczas drugiej edycji Dni Samorządu wręczone zostały nagrody Innowator 2008. Laureatem nagrody w dwóch kategoriach został Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Marszałek Adam Struzik otrzymał tytuł Najbardziej Podziwiany Marszałek Województwa 2008 (już po raz drugi) oraz Grand Innowator – Najbardziej Podziwiany Samorządowiec Roku 2008. Kapituła konkursu doceniła racjonalne dysponowanie funduszami unijnymi, w tym przeznaczanie znacznych środków na obszary małych miast i obszary wiejskie a także intensywną współpracę z gminami z terenu województwa. W uzasadnieniu podkreślono również szczególne zaangażowanie Marszałka Adama Struzika w rozwój współpracy zagranicznej, infrastruktury województwa oraz dbałość o kultywowanie kultury i tradycji.

Województwo Mazowieckie ma swojego reprezentanta również w kategoriach: Najbardziej Podziwiany Prezydent Miasta 2008 - nominację do tej nagrody otrzymał Burmistrz Miasta Mszczonowa Józef Kurek oraz Najbardziej Podziwiany Wójt 2008 - wśród nominowanych do tego tytułu znalazł sie Wójt Gminy Gostynin Jan Krzewicki.

Nagroda Innowator przyznawana jest także w kategorii Najlepsze Projekty Samorządowe. W tegorocznej edycji tytuł Najlepszy Projekt Sportowy i Turystyczny oraz Grand Innowator - Najlepszy Projekt Samorządowy otrzymał kompleks basenowy z wykorzystaniem źródeł termalnych w Mszczonowie Urzędu Miasta Mszczonów. Za Najlepszy Projekt Urbanistyczno-Rewitalizacyjny uznana została przebudowa i modernizacja ul. Tumskiej w Płocku wraz z infrastrukturą realizowana przez Urząd Miasta Płock.

W tym roku nagrody Innowator przyznawane są po raz drugi. Laureaci wybierani są przez kapitułę składającą się z przedstawicieli środowiska samorządowego z całej Polski.

Liczba wyświetleń: 895

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.