Aktualności

Nowoczesne technologie a strategie samorządów

2008.12.03 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 08:49

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

26 listopada br., w warszawskim Domu Dziennikarza odbyła się debata pt. „Strategie operatorów komunikacji elektronicznej a strategie samorządów w obszarze infrastruktury”, w której uczestniczył m. in. Wicemarszałek Stefan Kotlewski.
 

Podczas dyskusji skonfrontowano poglądy dostawców nowoczesnych technologii i samorządowców. Zostały przedstawione konkretne projekty realizowane przez administrację, operatorów oraz dostawców technologii. Omówiono także możliwości realizacji projektów poszczególnych firm na przykładach funkcjonujących w USA i Wielkiej Brytanii systemów sieciowej integracji usług medycznych, pozwalających na szybkie dotarcie pacjenta do odpowiedniego specjalisty, przesyłanie zdjęć, zdalne video konsultacje etc.

Ponadto został zaprezentowany duży projekt Internet dla Mazowsza, realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Założenia projektu przedstawił Krzysztof Filiński, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., pełniącej rolę koordynatora projektu. Omówiona pasywna sieć teleinformatyczna jest neutralna technologicznie a jej budowa została zaplanowana na obszarach wykluczenia cyfrowego. Znaczenie realizacji tego projektu dla Mazowsza podkreślali zarówno Wicemarszałek Stefan Kotlewski jak i Prezes Stowarzyszenia Miasta w Internecie Krzysztof Głomb.

Liczba wyświetleń: 390

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.