Aktualności

Inwestycje infrastrukturalne w subregionie ostrołęckim

2008.12.09 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 15:37

Autor: Marta Michalska, Łucja D. Cichocka, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

W gminie Krasnosielc oddano do użytku nowe inwestycje. Mieszkańcy gminy mogą już korzystać m. in. ze zmodernizowanego mostu i boiska sportowego. W uroczystym otwarciu uczestniczył Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Remont mostu drogowego na rzece Orzyc w ciągu drogi wojewódzkiej nr 544 Przasnysz – Ostrołęka kosztował ponad 1 mln 300 tys. zł i został w całości sfinansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego. W ramach remontu wykonano m. in. prace ziemnie, rozbiórkowe odwodnienie mostu, izolacje z pap termozgrzewalnych na powierzchni płyty i ustawiono krawężniki kamienne.
Remont mostu przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dobry stan techniczny mostu to również mniejsza emisja hałasu, większy komfort życia okolicznych mieszkańców oraz większe bezpieczeństwo uzytkowników drogi.

W gminie Krasnosielc Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz wziął udział w oddaniu do użytku zmodernizowanego boiska sportowego. Remont tego obiektu został dofinansowany z Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza kwotą 50 tys. zł.
Kolejnym punktem wizyty w subregionie ostrołęckim była gmina Troszyn, gdzie odbyło się uroczyste przekazanie średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego, którego zakup został dofinansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych kwotą 80 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 739

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.