Aktualności

W subregionie radomskim są już dwa Orliki

2008.12.10 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 15:15

Autor: Redakcja serwisu internetowego i BiP, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

2008 rok to pierwszy rok realizacji Programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Na Mazowszu projekt od początku cieszył się dużym zainteresowaniem. 10 miesięcy po wprowadzeniu programu w regionie coraz więcej gmin i miast ma już swoje Orliki. 5 grudnia br. dołączył do nich Radom.
 

Radomski Orlik położony jest w pobliżu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24. Podczas uroczystości oddania obiektu do użytku Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz przypomniał, że to drugi Orlik w subregionie radomskim, pierwszy został otwarty w Nowym Mieście nad Pilicą.

Nowoczesne kompleksy sportowe, składające się z boisk do piłki nożnej, siatkowej i koszykówki wraz z zapleczem sanitarnym, mają służyć młodzieży szkolnej oraz wszystkim mieszkańcom i przyczynić nie tylko do promocji aktywnego stylu życia, ale również niwelować różnice w jakości infrastruktury sportowej w całym województwie. Inwestycje współfinansowane są w 1/3 przez samorząd województwa, w 1/3 przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i w 1/3 przez samorządy gminne.

Liczba wyświetleń: 628

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.