Aktualności

Szybko i wygodnie do stolicy

2008.12.15 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 14:54

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Nowy przyspieszony pociąg "Radomiak" relacji Skarżysko Kamienna – Warszawa wyjechał już na tory. Pasażerowie mogą z niego korzystać od 14 grudnia br. czyli od dnia wejścia w życie nowego rozkładu jazdy Spółki „Koleje Mazowieckie – KM”.
 

15 grudnia br. o godzinie 5.45 „Radomiak” odjechał ze stacji w Radomiu, gdzie z korzystającymi z niego podróżnymi spotkał się Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.

Pociąg będzie kursować na trasie Skarżysko Kamienna – Warszawa Wschodnia – Skarżysko Kamienna. Pociąg ten zastąpi zlikwidowany pociąg pospieszny Staszic. „Radomiak” będzie ruszał ze Skarżyska Kamiennej codziennie o godz. 5.10. Z Radomia odjedzie o godz. 5.45 i będzie zatrzymywać się na następujących stacjach: Warka; Piaseczno; Warszawa Okęcie; Warszawa Służewiec; Warszawa Rakowiec; Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i zakończy bieg na stacji Warszawa Wschodnia o godz. 7.57
W drodze powrotnej pociąg wyjedzie ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 16.28 i przyjedzie do stacji Skarżysko Kamienna o godz. 19.36. Na odcinku Warszawa Wschodnia – Radom pociąg będzie przyspieszony, natomiast z Radomia do Skarżyska Kamiennej osobowy. Cena biletu obowiązywać będzie wg taryfy na pociągi osobowe.

Pociąg jest nowoczesny, zestawiony z wagonów typu push-pull, klimatyzowany, po raz pierwszy z wagonem sterowniczym dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych i kursuje w godzinach dogodnych dla dojeżdżających do pracy w Warszawie. Już od pierwszego dnia cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów.

Dodatkowo Spółka ,,Koleje Mazowieckie – KM”, wychodząc na przeciw oczekiwaniom podróżnych, uruchomiła od 14 grudnia 2008 r. kilka pociągów przyspieszonych. Składy złożone z wagonów piętrowych obsłużą pociągi przyśpieszone. Będą one kursować na trasach Warszawa Wschodnia – Żyrardów, Warszawa Wschodnia – Skierniewice oraz Łuków – Warszawa Zachodnia. Pociąg do Żyrardowa otrzymał nazwę Bolimek, do Łukowa - Łukowianka, a połączenia ze Skierniewicami zapewni Wiedenka.

Liczba wyświetleń: 743

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.