Aktualności

Inwestycje w Powiecie Wyszkowskim

2008.12.17 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 14:37

Autor: Łucja D. Cichocka, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W Powiecie Wyszkowskim koniec roku przyniósł zmiany na lepsze. 15 grudnia br. w obecności Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oddano tam do użytku szereg inwestycji, które nie tylko wpłyną na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ale również zapewnią im większą wygodę podróżowania.
 

Uroczystości rozpoczęły się w Długosiodle, gdzie Marszałek Adam Struzik wziął udział w III Sympozjum Regionalistów Mazowieckich pt. „Współpraca samorządów i stowarzyszeń regionalnych a rozwój małych ojczyzn”. Następnie odbyło się przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Pojazd dla tamtejszej jednostki OSP został dofinansowany kwotą 120 tys. zł z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych. Gratulując strażakom Marszałek Adam Struzik podkreślił, że jednostki OSP nie tylko zapewniają bezpieczeństwo w swoich gminach, ale także dzięki zaangażowaniu w życie gmin mają ogromny wpływ na integrowanie i budowanie tożsamości lokalnej społeczności.

Bezpieczniej mogą się poczuć również mieszkańcy Latoszka, gdzie oddany został do użytku wał przeciwpowodziowy. W ramach tej inwestycji wykonane zostało obwałowanie Bugu na długości 534 metra i o poziomie korony na wysokości 88 metrów. Wał ma chronić przed zalaniem położone w pobliżu gospodarstwa.

15 grudnia br. był ważnym dniem również dla mieszkańców gminy Somianka. Oddano tam do użytku drogę powiatową Kozłowo-Ostrowy dofinansowaną z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w wysokości 70 tys. zł. oraz odcinek drogi w Kępie Barcickiej o długości 2,5 km, dofinansowany z budżetu województwa mazowieckiego kwotą 300 tys. zł. W czasie uroczystości Marszałek Adam Struzik podkreślił, że obie te inwestycje były możliwe dzięki współpracy władz gminnych, powiatowych i województwa.

Liczba wyświetleń: 762

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.