Aktualności

Współpraca z Koreą Południową

2008.12.19 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 13:59

Autor: Anna Świerk, Wydział Współpracy z Zagranicą, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Możliwości nawiązania kontaktów przedsiębiorców mazowieckich z partnerami koreańskimi były głównym tematem rozmów Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika z przedstawicielami Izby Gospodarczej Polska - Korea Południowa.
 

Podczas spotkania, które odbyło się 18 grudnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Prezes Izby - Bożena Giacchini oraz Dyrektor Izby - Jerzy Rzymanek przedstawili zakres działalności Izby, propozycje dotyczące konkretnych obszarów współdziałania. Rozmowy dotyczyły również możliwości podpisania porozumienia o współpracy między Województwem Mazowieckim i jedną z koreańskich prowincji.

Ze względu na niewielką ilość ziemi uprawnej Korea zainteresowana jest inwestycjami zagranicznymi związanymi głównie z produkcją żywności, w tym także ekologicznej oraz importem produktów spożywczych i owoców. W związku z tym przedstawiciele Izby zaprosili Województwo Mazowieckie do udziału w Międzynarodowych Targach Żywności, które odbędą się w Seulu w maju 2009 roku.

Udział w targach pozwoliłby na promocję mazowieckich produktów branży rolno – spożywczej, umożliwiłby bezpośrednie kontakty przedsiębiorców z obu krajów, ale również byłby okazją do odbycia spotkań na szczeblu regionalnym.

Marszałek Adam Struzik podkreślił, że Województwo Mazowieckie jest zainteresowane nawiązaniem współpracy z Koreą Południową, zarówno w sferze inwestycji koreańskich na Mazowszu, jak i eksportem mazowieckich produktów do Korei.

Liczba wyświetleń: 605

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.