Aktualności

Błędowscy strażacy dostali nowy samochód

2008.12.19 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 13:35

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

Strażacy z OSP Błędów w Powiecie Grójeckim. otrzymali nowy samochód. Uroczystość przekazania pojazdu do użytku odbyła się 17 grudnia br. i uczestniczył w niej m. in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.
 

Zakup używanego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego został dofinansowany kwotą 50 tys. zł. w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki nowemu sprzętowi strażacy będą mogli szybciej przybyć na miejsce wypadku i przeprowadzić akcje ratowniczą bardziej efektywnie, dzięki czemu zapewnią większe bezpieczeństwo mieszkańcom gminy. Jednak nowy sprzęt to również lepsze i bezpieczniejsze warunki pracy dla błędowskich ochotników.

Podczas pobytu na Ziemi Grójeckiej Członek Zarządu Piotr Szprendałowicz miał również możliwość zapoznania się ze stanem realizacji inwestycji współfinansowanych ze środków Samorządu Województwa w 2008 roku we wszystkich gminach powiatu. Wizyta stała się także okazją do uczestnictwa w spotkaniu świąteczno noworocznym w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Radomiu, gdzie został on odznaczony srebrną honorową odznaką za zasługi w zakresie wspierania i popierania działań na rzecz rozwoju regionu i miasta Radom.

Liczba wyświetleń: 381

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.