Aktualności

Otwarcie drogi w powiecie przasnyskim

2008.12.31 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 12:32

Autor: Sławomir Czaplicki, Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, Wprowadzenie: Beata Samsel

Istotnym elementem uroczystej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, która odbyła się 29 grudnia br. w Zielonej, gmina Krasne było oficjalne oddanie do użytku przebudowanej drogi powiatowej na odcinku Wola Wierzbowska-Krasne. W uroczystości udział wziął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Inwestycja została dofinansowana w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza, komponent A - Mazowiecki Instrument Wsparcia Rozwoju Powiatowej Infrastruktury Drogowej kwotą 1 mln złotych.

W ramach inwestycji została zmodernizowana droga powiatowa nr 1238W relacji Szulmierz – Wola Wierzbowska – Zielona – Wężewo – Krasiniec, na odcinku Wola Wierzbowska- Krasne, wynoszącym ponad 11 km. Nowa droga została poszerzona o 6 m., został położony beton asfaltowy oraz odnowiono pobocza i system odwodnienia.

W trakcie uroczystości Marszałek Adam Struzik otrzymał okolicznościową statuetkę i dyplom za całokształt działalności zawodowej i publicznej, która przyczynia się do rozwoju zarówno Powiatu Przasnyskiego, jak i całego Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 1292

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.