Aktualności

Nowy sprzęt medyczny w ciechanowskim szpitalu

2009.01.12 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 12:19

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie oddano do użytku nową Pracownię Rezonansu Magnetycznego. Inwestycja została dofinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego kwotą 5,5 mln zł.
 

Dzięki inwestycji pacjenci będą mieli dostęp do najnowocześniejszej diagnostyki. Badanie rezonansem umożliwia w sposób nieinwazyjny ocenę struktur anatomicznych pacjenta w dowolnej płaszczyźnie, także trójwymiarowo. Służy diagnostyce i ukazaniu prawidłowości, bądź nieprawidłowości w zakresie tkanek i narządów. Metoda ta jest również z powodzeniem wykorzystywana w badaniach naukowych wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba uzyskania danych anatomicznych żyjącego człowieka. Pracownia Rezonansu Magnetycznego działa w ramach Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Docelowo w pracowni ma być wykonywane 20-25 badań dziennie.

Uroczyste przekazanie pracowni do użytku odbyło się 9 stycznia br. w spotkaniu udział wzięli m. in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wicemarszałek Stefan Kotlewski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz, przedstawiciele Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Urzędu Marszałkowskiego, Dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek medycznych oraz lekarze.

Liczba wyświetleń: 723

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.