Aktualności

NoveKino w Płocku

2009.01.30 00:00 , aktualizacja: 2012.05.31 12:53

Autor: Barbara Chrzanowska, Delegatura UMWM w Płocku, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Po ponad dwuipółletniej przerwie Kino Przedwiośnie w Płocku zainaugurowało nowy etap swojej działalności. 29 stycznia br. w obecności przedstawicieli duchowieństwa, samorządu województwa mazowieckiego i Instytucji Filmowej Max - Film dokonano oficjalnego otwarcia zmodernizowanego gmachu.
 

Gośćmi otwarcia byli m. in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Robert Soszyński, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wicemarszałek Stefan Kotlewski, Skarbnik Województwa Mazowieckiego Marek Miesztalski oraz prezydent Płocka Mirosław Milewski i Starosta Płocki Michał Boszko.

Nowy obiekt powstał przy ul. Tumskiej po prawie całkowitym wyburzeniu starego kina Przedwiośnie. W budynku znajdują się cztery klimatyzowane sale kinowe, w tym jedna multimedialna, mogące łącznie pomieścić 822 widzów, scena i kabiny do tłumaczeń symultanicznych. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Podczas otwarcia Biskup Płocki Piotr Libera gratulował obiektu na miarę XXI wieku, dziękując tym, którzy przyczynili się do jego powstania.

Marszałek Adam Struzik zaznaczył, że na gruncie należącym do Kurii Płockiej powstał obiekt będący dumą władz, któremu nie grozi konkurencja ze strony galerii handlowych. Kino to elastyczna instytucja kultury, gdzie obok wysokiej jakości wizualizacji zapewnionej przez ekrany perełkowe, projektory cyfrowe do emisji filmów w trójwymiarze i nowoczesnym systemom dźwiękowym, można będzie skorzystać ze ściany wspinaczkowej i fitness.

W NovymKinie mają odbywać się przeglądy polskiej i zagranicznej kinematografii, festiwale, a także przedsięwzięcia interdyscyplinarne, łączące teatr i kino.

Liczba wyświetleń: 882

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.