Aktualności

Szpital Bródnowski służy pacjentom już 28 lat

2009.02.05 00:00 , aktualizacja: 2012.05.31 11:35

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

4 lutego br. Wojewódzki Szpital Bródnowski uroczyście obchodził 28 rocznicę istnienia. Z tej okazji z lekarzami i pracownikami szpitala spotkali się m. in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz i Biskup Diecezji Warszawsko – Praskiej Abp Henryk Hoser.
 

Podczas spotkania przedstawiciele szpitala przybliżyli gościom jego historę i działalność poszczególnych klinik i oddziałów, największe sukcesy, a także plany na najbliższą przyszłość. Marszałek Adam Struzik podziękował wszystkim pracownikom szpitala za szczególne zaangażowanie w pracę i dbałość o dobro pacjenta oraz życzył satysfakcji z wykonywanych zadań. Na ręce dyrektor placówki przekazał dyplom uznania, pogratulował doskonale prowadzonej jednostki i wysokiego standardu usług medycznych, życząc kolejnych lat działalności i rozwoju.

Wojewódzki Szpital Bródnowski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej rozpoczął działalność 22 stycznia 1981 roku obejmując opieką pacjentów z rejonu stolicy, województwa mazowieckiego i województw ościennych. W Szpitalu prowadzi działalność 8 Katedr i Klinik II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Instytutu Żywienia i Żywności, 5 oddziałów szpitalnych oraz 6 zakładów diagnostycznych i terapeutycznych i Przychodnia Przyszpitalna, w której działa 30 Poradni Specjalistycznych oraz Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

W Klinikach i Oddziałach Szpitalnych może być jednocześnie hospitalizowanych 669 pacjentów - taka jest bowiem liczba łóżek, łącznie z wysokospecjalistycznym Oddziałem Intensywnej Terapii oraz dwoma Pododdziałami Intensywnej Opieki - Kardiologicznej i Internistycznej. Zapleczem dla oddziałów zabiegowych jest Blok Operacyjny liczący 14 sal zabiegowych oraz 3 wydzielone bloki operacyjne powiązane bezpośrednio z Klinikami i Oddziałami.

Liczba wyświetleń: 987

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.