Aktualności

Nowy samochód dla Policji w Kowali

2009.02.04 00:00 , aktualizacja: 2012.05.31 11:46

Autor: Marta Michalska, Wydział Zarządu, Łucja D. Cichocka, Wprowadzenie: Łucja D. Cichocka

30 stycznia br. Posterunek Policji w Kowali w powiecie radomskim otrzymał nowy samochód służbowy, którego zakup był możliwy m. in. dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego kwotą prawie 25 tys. zł.
 

Nowy samochód KIA cee’d wyposażony jest w dwulitrowy silnik CRDi (turbo diesel) o mocy 140 KM. Auto zostało pomalowane zgodnie z wzorem unijnym, a więc w kolorze srebrnym z niebieskim pasem.

Podczas uroczystości przekazania samochodu do użytku Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz podkreślił, że sprzęt jest znaczny wzmocnieniem technicznym dla policjantów i umożliwi im sprawne wypełnianie obowiązków, a przede wszystkim poszerzy możliwości działań operacyjnych. Przypomniał również, że Samorząd Województwa Mazowieckiego wspiera wszelkie działania służące poprawia bezpieczeństwa mieszkańców regionu, dlatego od kilku lat konsekwentnie współfinansuje zakup sprzętu dla policji.

Liczba wyświetleń: 496

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.